Gabinet medycyny estetycznej gabinet medycyny estetycznej

Oferta

Stomatologia estetyczna
Chirurgia
Protetyka
Periodontologia
Endodoncja
Implantologia
Ortodoncja
Wybielanie
Gaz rozweselający
Stomatologia estetyczna

W naszym gabinecie wykonujemy liczne odbudowy kosmetyczne zębów, rekonstrukcje zniszczonych brzegów zębów, kątów zębów, odbudowy startych powierzchni żujących.

 

Często proponujemy naszym pacjentom licówki kompozytowe które doskonale zakrywają przebarwienia zębów,poprawiają kształt zębów a są to rozwiązania tańsze od licówek porcelanowych a mniej inwazyjne niż korony porcelanowe. 

 

Pracujemy na nowoczesnych materiałach, które nie przebarwiają się i dają długoterminowe zadowolenie pacjentom

Chirurgia

Każdy ząb w naszym gabinecie traktowany jest wyjątkowo. Każdy nawet najtrudniejszy przypadek staramy się wyleczyć.

Czasami jednak pacjenci zgłaszają się do nas zbyt późno z zębami, które z rożnych przyczyn nie nadają się do leczenia zachowawczego. Zmuszeni jesteśmy wówczas wykonać zabieg ekstrakcji, czyli usunięcia zęba. 

 

W gabinecie wykonujemy ponadto: 

 • usuwanie zębów zatrzymanych, najczęściej ósemek
 • chirurgiczne dłutowania
 • zabiegi resekcji wierzchołków korzeni
 • zabiegi hemisekcji
 • podcięcie wędzidełek
 • usuwanie torbieli
 • zabiegi na wyrostku zębodołowym i błonie śluzowej zapewniające lepsze użytkowanie protez zębowych.

 

NOWOŚĆ

 

PRF - czynnik PRF (bogatopłytkowa fibryna), która ma właściwości znacznie przyspieszające gojenie. Nowością w naszym gabinecie jest stosowanie czynników PRF do wszystkich zabiegów chirurgicznych.

Protetyka

Protetyka to dziedzina stomatologii zajmująca się odbudową zębów przy użyciu protez zębowych, koron, mostów.

Naszym pacjentom oferujemy dostęp do każdej, począwszy od najprostszej do nawet najbardziej zaawansowanej techniki protetycznej.

 

Oferujemy: 

 1. protezy całkowite i częściowe
 2. protezy szkieletowe i szynoprotezy
 3. protezy elastyczne z Valplastu i Acetalu (super estetycze i wygodne w użyciu)
 4. korony i mosty porcelanowe
 5. korony pełnoceramiczne
 6. licówki porcelanowe
 7. mosty adhezyjne (mosty nie wymagające szlifowania zębów)
Periodontologia

Periodontologia jest to dziedzina stomatologii zajmująca się wykrywaniem i leczeniem chorób przyzębia.

 

Wielu pacjentów cierpi z powodu krwawienia dziąseł, rozchwiania i nadwrażliwości zębów. Częstym schorzeniem jest zapalenie przyzębia spowodowane w większości przypadków płytką nazębną i bytującymi w niej bakteriami. Niezwykle ważnym zabiegiem jest usunięcie złogów kamienia nazębnego. U osób potrzebujących, zabieg ten powinien być wykonywany przynajmniej 2 razy w roku. Czasami potrzebne są różnorodne zabiegi chirurgiczne wykonywane na przyzębiu z równoczesnym leczeniem przeciwzapalnym i antybiotykoterapią. Problemem dzisiejszych czasów jest choroba nazywana przez pacjentów paradontozą. Chorobę tą można, a nawet trzeba leczyć gdyż doprowadza ona do rozchwiania, a następnie utraty zębów. 

 

Dużą uwagę poświęcamy nauce naszych pacjentów prawidłowego, profesjonalnego czyszczenia zębów ze wszystkimi dostępnymi na rynku systemami między zębowymi.

Endodoncja

Endodoncja to leczenie kanałowe zębów.

 

Polega na usunięciu zainfekowanej miazgi z komory i systemu kanałowego korzeni zębów, następnie mechaniczno-chemicznym opracowaniu, a na końcu szczelnym wypełnieniu. Sukcesem do prawidłowego leczenia endodontycznego jest właśnie to prawidłowe mechaniczno-chemiczne opracowanie kanału na całej długości. W celu osiągnięcia bardzo dobrych rezultatów nasza placówka zaopatrzona jest w wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny i leczniczy ułatwiający w sposób znaczący leczenie trudnych przypadków.

Implantologia

W naszym gabinecie używamy dwoch systemów implantów - implanty NEOSS i Implant Direct 

 

Co to jest implant stomatologiczny? 

 

Jest to niewielki tytanowy element, który po umieszczeniu w kości zastępuje naturalny korzeń zęba. Stanowi on solidna podstawę dla stałych uzupełnień protetycznych - od pojedynczych koron zębowych i mostów uzupełniających ubytki kilku zębów po rekonstrukcje całego uzębienia. Implanty stosuje się także dla polepszenia komfortu użytkowania wyjmowanych protez zębowych. Uzupełnienia braków zębowych oparte na implantach są rozwiązaniem bardzo trwałym. 

 

Dają poczucie komfortu porównywalne z posiadaniem własnych zdrowych zębów. Osiągnięcia współczesnej implantologii sprawiły, że zabieg wszczepienia implantu jest bezpieczny, bezbolesny a wskaźnik powodzenia przewyższa 97%. Implanty zębowe stosowane są z powodzeniem od ponad 40 lat. Tytan jest materiałem całkowicie bezpiecznym dla organizmu. Wszczepy stomatologiczne firmy Implant Direct LLC należą do najnowocześniejszych na świecie. Ich konstrukcja jest wynikiem olbrzymiej wiedzy i ponad 27-letniego doświadczenia w produkcji implantów, pioniera nowoczesnej implantologii - doktora Gerarda Niznick'a. Stanowi to gwarancję bezpieczeństwa i satysfakcji zarówno dla pacjentów jak i lekarzy stosujących wszczepy firmy Implant Direct. Główne atuty produktów firmy Implant Direct LLC to: perfekcyjne wykonanie, najwyższa jakość użytych materiałów oraz inteligentne, klinicznie zweryfikowane rozwiązania dotyczące zarówno budowy implantu jak również możliwości wykonania estetycznych prac protetycznych. Wszystkie elementy wchodzące w skład systemu implantologicznego podlegają ścisłej, wielostopniowej kontroli. Produkowane są w USA w fabryce wykorzystującej najbardziej zaawansowane technologie. 

 

Więcej informacji na stronie www.implacore.pl

Ortodoncja

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się regulowaniem wadliwego i nieestetycznego ustawienia zębów i wyrostków zębodołowych w stosunku do siebie.

 

Leczenie ortodontyczne wymaga od pacjentów dużej cierpliwości i wytrwałości, lecz ostateczny wynik leczenia jest zawsze zadowalający dla pacjenta. 

 

Leczenie ortodontyczne wykonujemy u dzieci jak również u dorosłych, gdyż nowoczesna ortodoncja stwarza możliwość leczenia pacjentów nawet w późnym wieku.

 

Proponujemy: 

 • zdejmowane aparaty płytowe albo blokowe. Aparaty te przeznaczone są dla dzieci oraz dla ludzi w młodym wieku. Pacjenci zakładają aparaty na całą noc oraz na kilka godzin w ciągu dnia; 
 • aparaty stałe przeznaczone dla osób z uzębieniem stałym. Aparaty te zalecane są również dla osób dorosłych, zwykle na okres 2 lat.

 

 

Chwilowo brak ortodonty w gabinecie.

Wybielanie

Wybielanie przeprowadzone przez lekarza dentystę w gabinecie jest najlepsza metodą na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu.

 

Obecnie na rynku mamy wiele preparatów do wybielania różnych firm. Nadążając za światowymi wymogami szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo używanych przez nas materiałów. 

 

Proponujemy Państwu 3 metody wybielania:

 • wybielanie pojedynczego martwego zęba (wybielanie przeprowadzone na 2-3 wizytach)
 • wybielanie specjalną lampą podczas 1 wizyty w gabinecie (zabieg trwa około 45 minut i jest uważany za najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny sposób wybielania).
 • wybielanie nakładkowe (pacjent wybiela zęby w domu przy użyciu specjalnych nakładek). Trwa on 6-8 dni, przy czym pacjent nosi nakładki przez 1 godzinę w ciągu dnia. Zabieg równie skuteczny jak wybielanie lampą, ale przeznaczony dla cierpliwych pacjentów.
Gaz rozweselający

Leczenie stomatologiczne kojarzone bywa z doznaniami nieprzyjemnymi, a nawet traumatycznymi. Panika na widok igły, hałasu wiertła, strach przed bólem towarzyszącym zabiegowi... Ten koszmarny scenariusz należy już do przeszłości! Obecnie dzięki ogromnemu postępowi medycyny i farmakologii możliwe stało się całkowite pokonanie lęku i bólu w gabinecie stomatologicznym. Kluczem do osiągnięcia stanu idealnego, w którym pacjent nie odczuwa absolutnie żadnego bólu i ma zapewniony komfort psychiczny jest uspokojenie wziewne, czyli sedacja.